Sprawdź poniżej, co oznacza wybrany status Twojej przesyłki:


 - NOWE / OCZEKUJE NA KURIERA - zlecenie utworze w systemie, ale jeszcze nie odebrane przez kuriera. Jeżeli pomimo odbioru Twojej przesyłki przez kuriera, jej status w systemie nadal widnieje jako "Nowe", należy zweryfikować czy przesyłka nie została nadana na innym numerze listu przewozowego. 


- ODEBRANE -  przesyłka uzyskuje status "Odebrane" po zeskanowaniu jej przez kuriera w miejscu nadania. Niektóre przesyłki mogą być zeskanowane dopiero na magazynie przewoźnika - w tym przypadku przesyłka zmienia status po zwiezieniu paczek na magazyn nadający.


- W DORĘCZENIU / W DRODZE - przesyłka została zeskanowana na magazynie doręczającym i przekazana kurierowi do doręczenia na wskazany adres.


- WYJĄTEK - przesyłka otrzymuje taki status z kilku powodów:
1. Przesyłka nie dotarła na magazyn doręczający, należy rozpocząć procedurę poszukiwania. W tym celu prześlij maila na adres bok@apaczka.pl, podaj nr listu przewozowego i załącz skan potwierdzenia nadania przesyłki.
2. Kurier podjął pierwszą próbę doręczenia, ale przesyłka została awizowana (kolejna próba doręczenia odbywa się w ciągu najbliższych dwóch dni roboczych).
3. Przesyłka jest błędnie zaadresowana. Zweryfikuj adres doręczenia.
4. Odbiorca odmówił przyjęcia przesyłki, zostanie ona zwrócona do nadawcy.


Aby sprawdzić dokładny powód nadania statusu "WYJĄTEK", wejdź w zakładkę "Zlecenia" w Panelu Klienta, wybierz odpowiednie zlecenie i kliknij "Sprawdź status". Zostaniesz przeniesiony na stronę przewoźnika, gdzie sprawdzisz szczegółowy status przesyłki.


- DORĘCZONA - Przesyłka została doręczona do odbiorcy lub przekazana do punktu odbioru.


 - ZWROT DO NADAWCY- przesyłka zostaje zwrócona do nadawcy. Może się tak zdarzyć z kilku powodów:
1. Nastąpiły dwie nieudane próby doręczenia.
2. Odbiorca odmówił przyjęcia przesyłki.
3. Na magazynie przewoźnika stwierdzono, że zawartość przesyłki jest niedozwolona w transporcie (w tym przypadku przewoźnik może odmówić zwrotu do nadawcy i pozostawić przesyłkę na magazynie do odbioru osobistego).