W interesie Klienta jest, aby opakowanie spełniło swoją rolę podczas transportu, czyli aby chroniło zawartość przed uszkodzeniem. Przede wszystkim powinno być odpowiednio dopasowane do wagi i rozmiarów zawartości. Jeżeli będzie zbyt duże, to puste przestrzenie spowodują przemieszczanie się zawartości, a to z kolei może spowodować zarówno jej uszkodzenie, jak i uszkodzenie opakowania w wyniku czego całkowicie utraci ono swoją użyteczność. 

Drugą sprawą związaną z wielkością opakowania są wymiary paczki, a od tych może zależeć cena usługi. Jeżeli występują puste przestrzenie należy możliwie dokładnie je wypełnić – najlepiej czymś lekkim, co nie zwiększy wagi całej paczki. Oczywiście wytrzymałość opakowania musi również być odpowiednia, dlatego zaleca się stosowanie wyłącznie nowych opakowań – zwłaszcza kartonowych.


Prosimy pamiętać, że za odpowiednie zapakowanie przesyłki odpowiada tylko i wyłącznie nadawca. W przypadku ewentualnej reklamacji związanej z uszkodzeniem zawartości paczki, sprawdza się przede wszystkim czy przesyłka została odpowiednio zapakowana.


Poniżej znajdują się wskazówki dotyczące pakowania w TNT.


1. Wybierz jakość. Upewnij się, że pudło jest sztywne i w dobrym stanie. Pudła używane są mniej wytrzymałe.2. Unikaj pustych przestrzeni. Zbyt duża ilość wypełniacza zmniejsza wytrzymałość na obciążenia przy układaniu pudeł jedno na drugim. Unikaj pudeł, które są zbyt duże w stosunku do zawartości.


3. Ciężkie pudła. Akceptujemy pudła o wadze do 70 kg bez palety. Prosimy jednak, aby na każdym pudle o wadze powyżej 23 kg umieścić etykietę "HEAVY".4. Oklej karton na kształt litery H. Użyj odpowiedniej taśmy klejącej tak, aby na górnym wieku oraz podstawie tworzyła literę H. Pamiętaj, aby ciężkie pudła obwiązać również sznurkiem.


5. Czytelnie oznakuj. Usuń stare etykiety. Umieść nowe etykiety na wieku pudła. Zwróć uwagę na to, by kod kreskowy był dobrze rozprostowany (nie może być pozaginany).